Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechť vám tato sekce poslouží jako místo pro vyřčení všech vašich přání, proseb, dotazů, otázek, dodatků, doplňků, přídavků a připomínek. Jednoduše - diskuze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

androgeny versus otěhotnění

(dada, 2. 2. 2012 8:06)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda zvýšené množství mužských hormonů může ovlivňovat potíže s otěhotněním.
Zvýšené množství androgenů se u mě projevuje ochlupením, typickým pro muže (nad horním rtem,v oblasti od pohlavi k pupiku, na prsou...).
Jinak menstruaci a ovulaci mam pravidelne, bez problemů... Otehotnět se nám nedaří půl roku a proto se ptám jestli nemohou být na vině mužské pohl.hormony

nadledvinky

(Láďa, 3. 1. 2010 15:15)

Rád bych se zeptal, jakým směrem mám orientovat léčbu své dcery, které je 24 a podle její diagnozi a dostupné literatury je prokázána pouze jedna ledvina a tím i jedna nadledvinka, takže snížená činnost hormonů, za posledních pár let její nálady, ospalost, neschopnost řešit stress aj. Vše je horší po porodu tj. 2 roky. Nevím, jestli psychologa nebo jinou léčbu. Děkuji za radu její otec.

Re: nadledvinky

(Honza, 29. 1. 2012 19:22)

Martine, estrogenní látky jsou obsaženy i v kosmetice a prcích prášcích.
Více k tomuto tématu najdeš na http://www.dongemini.cz/articles/polemika

Zkouška

(Barča, 29. 1. 2012 15:16)

Úžasné stránky! Díky moc za info! Díky nim jsem udělala zkoušku z fyziologie :))

žádost

(Adam, 28. 12. 2011 15:32)

Dobrý den, dělám referát do školy na téma "Hormony". Rád bych Vás poprosil o elektronickou kopii stránek, o které byla zmínka v úvodu.
Kontaktujte mě na e-mailu: adam.peru@centrum.cz

Předem děkuji za kladné vyřízení žádosti

rozházené hormony

(Katka, 6. 12. 2011 19:32)

Dobrý večer,
Je mi 17 let a už hezkou řádku let ( od přechodu do puberty) mám problémy s akné. 2 roky jsem užívala HA od svého gynekologa - akné se na chvíli zlepšilo po několika měsících se však vrátilo vše do starých zajetých kolejí. HA sem měla jak nízkohormonovou pro srovnání mencesu tak i více hormonovou. Nic mi však nezabralo a na akné trpím stále. Chtěla bych se zeptat ,jak bych se ho už snad jednou pro vždy mohla zbavit ? Má kosmetička tvrdí ,že příčinou mého akné jsou rozházené hormony. Antikoncepci však už nechci užívat. Dozvěděla jsem se ,že se dají v lékarně sehnat nějaké léky na srovnání hormonů. Prosím o radu...
Děkuji za odpověď.

Ovulace

(Jana, 21. 10. 2011 21:27)

Dobrý večer,
Chtěla bych se zeptat, zda je možné mít ovulaci již 3 den po menzes.Já se v tom moc nevyznám, jelikož mám nepravidelný cyklus.
Děkuji za odpověď

pochvala

(Lenka, 14. 10. 2011 13:58)

skvělé stránky! díky moc za spoustu informací!

renin - angiotenzin II

(studentka, 20. 7. 2011 23:38)

Ahoj, prosím Tě o radu..učím se na zkoušku z histologie..a není mi uplně jasné jako funguje systém: renin - angiotenzin II ....renin (produkovaný juxtaglomeruláními buňkami) působí na angiotenzinogen a mění ho na inaktivní dekapeptid angiotenzin I. Účinkem endotelových buněk plic ztratí 2 AMK a mění se v oktapeptid angiotenzin II. ten má vazokonstrikční účinek atd...jen nechápu, jak a proč zrovna endotelové buňky plic mají s tím co dočinění...budu vděčná za jakokoliv radu, která by mi to osvětlila...děkuju

hormony v těhotenství

(barbora, 8. 12. 2010 8:45)

DObrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem obézní, mám nepřekonatelnou chuť na sladké, ale v těhotenství mi tato chuť vždy zmizela, mám za sebou již druhé těhotenství. Je možné že mám poruchu hormonů, že mi teba nějaký hormon chybí který mi v těhotenství zebraňuje mít chˇuť na sladké? Kam bych se měla jít poradit? Děkuji za odpoveď
s pozdravem Paulovičová

roza

(rozalin, 29. 11. 2010 18:58)

Mám po radíkální hysterektomii metodou Wertheim. Jsem onkologickým pacientem. Mám návaly a bolí mně kosti-hlavně mám problém s koleny, než to rozchodím. Chtěla bych se zeptat, co s přírodních léčiv je fakt účinné- prozatím beru Maxi klim a glukosamin. Beru to dva měsíce , ale moc úspěšnosti není. Normální léky nechci brát. :-)

rozdíl

(magda, 18. 11. 2010 19:46)

prosím o zodpovězení otázky - jaký je rozdíl ve funkci levé a pravé nadledviny u mužů a u žen? prý každá má trochu jiné fungování a ovlivňuje v těle jiné reakce.díky

Hormony a nálady

(Vanda P., 3. 9. 2010 7:44)

Dobrý den, zajímal by mně vztah mezi hormony a náladou. Pro upřesnění: jsem před transferem embryí a užívám Estrimax. Najednou mám hodně špatnou náladu, spíše úzkosti a pod. Přepadají mně chmurné myšlenky, přestože vím, že se nazakládají na pravdě, moc mě trápí. Myslíte, že je tu souvislost s užíváním hormonů a dá se tomu nějak zamezit?
Děkuji za odpověď.

1*

(Terka, 30. 8. 2010 9:09)

Chtěla bych ještě poděkovat za přínosné informace, které jsem zde našla. :-)

Štítná žláza

(Terka, 30. 8. 2010 9:07)

Zdravím, před několika týdny mě doktorka poslala na vyšetření krve z důvodu podezření na zvýšenou funkci štítné žlázy, která se prokázala. Dvakrát denně beru polovinu léku Thyrozol, cítím se ale stále stejně, navíc mě trápí tlak v krku i ztížené dýchání. Sono vyšetření vyloučilo zvětšenou ŠŽ. Má někdo z vás podobné potíže? Příznaky hyperfunkce odpovídají jen z poloviny, další příznaky odpovídají spíše hypofunkci.

mala chybka

(Zuzana, 11. 7. 2010 16:59)

Dobry den, take bych chtela pochvalit za tyto stranky, pro mnoho lidi jsou urcite velmi uzitecne..
Jen jsem Vam chtela rict, ze mate chybu u prostaglandinu, kde je "Nejznámějším prostaglandinem je zřejmě kyselina acetylsalicylová"..kontext to sice opravuje, ale i tak je to dost matouci...Dekuji!

Re: mala chybka

(Miloš, 20. 8. 2010 0:53)

Zuzko,
díky za pozorné čtení. Článek přepíšu jednoznačněji.

chválím :)

(Z.K., 19. 8. 2010 12:25)

Ahoj Miloši,
moc chválím stránky, mile mě překvapily. Našla jsem je náhodou poté, co jsem do googlu zadala "pubertas praecox" a vyskočila mi tvoje fotka - docela jsem se pobavila :)))
Super, jen tak dál :)

Re: chválím :)

(Miloš, 20. 8. 2010 0:52)

Někdo se baví na můj účet a ještě mi vkládá brouky do hlavy... Iniciály nejsou mojí silnou stránkou =)

zvýšená hladina kalcitoninu

(Ivana , 19. 8. 2010 12:52)

Ahoj Miloši,
obsahově jsou tvé stránky naprosto vyčerpávající, alespoň tedy pro mě :-)
Mám jednu prosbu o radu. Moje diagnóza je medulární karcinom štítné žlázy s metastázemi do krčních uzlin – tedy rakovina štítné žlázy. Před rokem mi lékaři odstranili štítnou žlázu i s postiženými uzlinami, prodělala jsem ozařování a postupně jsem brala 50Euthyrox a dnes 125 Euthyrox. Medulární karcinom je nádor štítné žlázy z tzv. parafolikulárních buněk, které produkují hormon kalcitonin. Po operaci jsem měla zvýšený kalcitonin. A ten mi neustále stoupá. Podle lékaře se jedná o přítomnost metastáze, která se v současné době hledá. Můj dotaz směřuje spíše na to jestli může zvýšený kalcitonin něco způsobovat v těle. Může ovlivňovat něco negativně? Zajímá mě to hlavně proto, abych něco svojí nevědomostí nezanedbala.
Zároveň mě trápí jedna věc, která s tím možná nesouvisí, ale každý cyklus, vždy přibližně v polovině, mám dva dny po sobě zdravotní problémy. Večer se to projevuje bušením srdce, návaly do hlavy, necitlivost prstů a hodně zpomalený tep, kdy máš pocit, že se musíš soustředit na to abys vůbec dýchal. To vše trvá několik hodin a vždy to znamená probdělou noc.
Předem díky za jakoukoli informaci. Doufám, že jsem tě příliš nezahltila.
Ivana e-mail: Ivana.C6@seznam.cz


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »