Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechť vám tato sekce poslouží jako místo pro vyřčení všech vašich přání, proseb, dotazů, otázek, dodatků, doplňků, přídavků a připomínek. Jednoduše - diskuze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Alici

(Radka, 28. 5. 2009 20:08)

Ahoj Ali, mám podobný problém. Jsem moc zvědavá, co si příště přečtu a jestli to k něčemu bude. Co se týká doktorů, tak mi přijde, že pomoc neumí. Jenom nabídnou antikoncepci místo toho, aby pacienta poslali na nějaké pořádné vyšetření např. sono vaječníku nebo ultrazvuk nadledvin apod. Byla bych ochotná si klidně vyšetření hradit ze svého. Hlavně, když by mi to pomohlo a konečně by se přišlo na to, čím to může být. Já totiž ještě po vysazení anti. jsem dostala akné, které jsem ani v pubertě nikdy neměla. Mám pocit, že mi ta anti. celý hormon. cyklus rozhodila. A ty chodíš k nějakému endokrinologovi? A měla si nějaké vyšetření, jak píšu? Nejradši bych si lehla do nějakého nálevu, který by mě zbavil chloupků navždy. Budu ráda, když odepíšeš, zatím ahoj. R.

Pomoc

(Mirka D., 16. 5. 2009 19:43)

Ahoj mám malý problém - dělám referát na chemii o kortikoidech a kortikosteroidech. Ale čerpám jenom z wikipedie, kde jak jistě víš, není všechno úplně správně. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli náhodou nevíš,zda je kortizol kortikoid(uměle vytvořené z kortikosteroidů) nebo kortikosteroid. Protože na wiki je napsáno, že je produkován nadledvinkami(což by sedělo na kortikosteroid), ovšem je tam i napsáno že to je kortikoid.

Myslím, že chyba je spíš v tom, že mnoho lidí považuje kortikosteroidy za kortikoidy.

Jsem na omylu, nebo uvažuji správně?

Předem díky za jakoukoli odpověď.
Mirka D.

Pro Alici

(Miloš, 16. 5. 2009 10:10)

Ahoj Alice,

tvému trápení rozumím. Aspoň malinkou pomocí by pro tebe mohli být fytoestrogeny - rostliné hormony, účinkem podobné těm tělu vlastním. Za týden se tu objeví celá - a poměrně rozsáhlá - rubrika týkající se této problematiky.
Do té doby budeš muset vydržet. Snad to pochopíš - ve čtvrtek maturuju.

Trpělivost přeje autor stránek

???

(Alice, 15. 5. 2009 8:55)

Dobrý den, za prvé mi tu zatím nikdo neporadil a za druhé ten reklamní proklik na proměny s Tomou, tam žádná poradna není, aspoň jsem ji tam nenašla. Děkuji a byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil nebo sdělil, zda existuje zaručený způsob, trvale odstranit můj problém. Díky byla bych Vám fakt moc vděčná.

Nežádoucí hormony

(Alice, 11. 5. 2009 16:07)

Dobrý den, mám pro ženu dost choulostivý problém a to ochlupení. Chtěla bych se zeptat, lze se tohoto problému zbavit natrvalo hormonální cestou? Myslím si, že pokud je medicína schopna udělat z muže ženu, mělo by jít udělat i "ženu" z ženy (víte jak to myslím). Chodila jsem ke specialistovy a brala Androcur 500 v kombinaci s Triregolem cca 2 roky. Bylo mi řečeno, že můj problém ale hormonální cesta nevyřeší, že hormony mám v normě. Nevím, co mám dělat a jsem z toho zoufalá. Přítele sice mám a tvrdí, že mu to nevadí, problém ale je že to vadí mě samotné. Nedokážu se uvolnit a dá se říct, že mi tento problém ničí život po všech stránkách. Dokonce jsem si i život chtěla kvůli tomu vzít. Nechodím v létě ani k vodě protože se stydím. I když problém odstarním, je to dočasně a na velmi krátkou dobu a je to čím dál horší. Nechci bejt zrůda, taky chci mít hladkou pokožku bez chloupků. Mám vůbec nějakou šanci? Nebo jsem odsouzená do konce života žít v ústraní mimo společnost. Nedokáži totiž čelit věčnému posměchu, narážkám a hloupím otázkám, jestli se holím. Poraďte mi prosím něco účinného,ale aby to nestálo tísíce (když vemu v potaz že můj problém je cca na 70% těla).

pro Petru

(Miloš, 25. 4. 2009 21:51)

Ano, takové potraviny existují - sója a jí podobné zdroje fytoestrogenů. Už dlouho slibuji přidat sem nové články, a brzy budou, jen co si udělám trochu času. Zhruba v květnu by se tu mělo objevit postupně kolem 12 podrobnějších článků - už je mám nachystané. Jen prosím o trochu trpělivosti.

hormony

(Petra, 24. 4. 2009 15:32)

Mám nepravidelnou menstruaci když mi zakolísá váha dolů tak ji nedostanu antikoncepci nechci a nadváhu taky ne mám 164cm a 65kg jsou potraviny co mi pomůžou.

Euthyrox

(Zuzana, 23. 4. 2009 10:48)

Dobrý den všem, přečetla jsem si pár článků a rozhodla se poradit se s Váma se svým problémem. Nemohla jsem dlouho otěhotnět, jedno dítě již máme, ale druhé ne a ne přijít. Proto mi můj lékař udělal testy i na štítnou žlázu a výsledky byly špatné. Taky jsem stále přibírala na váze a jsem hodně unavená, takže jsem dostala léky Euthyrox. Známá mé známé:-) mi říkala, že jí lékař řekl po zjištění, že má problémy se štítnou žlázou, že by neměla rok otěhotnět. Máte někdo nějaké zkušenosti ohledně štítné žlázy a těhotenství? Taky by mě zajímalo, jestli mi půjde váha někdy dolů, plavu, cvičím a momentálně jsem vytáhla i kolo, ale váha stojí. Léky začínám jíst až ode dneška, takže prozatím jsem léčená nebyla. Doufám jen, že i nadále nebudu přibírat.

Hypofýza

(Jitka, 14. 3. 2009 13:17)

Přečetla jsem celou vaši diskuzi a chci se taky připojit. V roce 2004 jsem se podrobila operaci hypofýzy.Co tomu předcházelo: měla jsem bolesti hlavy, cítila jsem se velmi unavená, hubla jsem. Moje p.Dr. odběrem krve zjistila, že nemám v pořádku št. žlázu. Proto mě poslala na endokrinologii, kam jsem pravidelně docházela.Brala jsem sice léky, ale můj stav se neustále zhoršoval, nejen že jsem byla stále hubenější, ale už jsem nebyla schopna dojít bez odpočinku z práce domů. Dr. však na to reagovala tím, že mi přidávala větší dávky léků.Ale asi nade mnou stál sám Bůh, doktorka onemocněla a zastupoval ji mladý p.Dr., když si přečetl záznamy p. Dr. okamžitě zareagoval a vyslovil diagnozu, která se opravdu potvrdila.Proto bych vám chtěla doporučit, nejste-li s léčbou, nebo s lékařem spokojeni, vyhledejte si jiného a nešetřete na tom jestli je ve vzdálenějším mistě a bude vás to stát nějaké peníze či čas.Jde o vaše zdraví i život. Kdyby mě tenkrát nezachránil "můj p.Dr."tak už jsem tu asi nebyla.Držím vám všem pěsti a přeji hlavně hóóóódně zdraví.

Štítná žláza

(helena, 9. 3. 2009 10:47)

Měla jsem jednou asi týden trvající poruchu štítné žlázy, každý den jsem byla o půl kila lehčí, aniž bych držela dietu. Pak to přestalo, ale po čase jsem zjistila, že mi nějak prořídly vlasy a obočí, vlasy ustoupily ze skrání, najednou jsem měla pocit, že vypadám nějak jinak. Nijak jsem to neřešila, protože mi jinak nebylo nic. Pak mi vyrostl na krku malý hrbolek, ale nikterak se nezvětšoval. Ultrazvukem se zjistilo, že má na štítné žláze cysty a uzly. Rok jsem se léčila Letroxem, mělo se to změnšit nebo zmizet, ale po roce léčby se tam naopak něci zvětšilo, tak mi lékař doporučil operaci a to co nejdřív a doporučil mi Jindřichův Hradec nebo motolskou nemocnici v Praze, protože v krajském městě, kde bydlm, se občas stává, že při operaci poškodí hlasivky. Byla jsem v Jinřichově Hradci, tam jsou na štítnou žlázu odborníci na úrovni, tam se nestává, že by poškodili nerv, inervující hlasivky. Tak mi vyoperovali rovnou celou štítnou žlázu. I paní, která tam přišla s doporučením svého lékaře, že jí mají vyoperovat třetinu ŠŽ, vyoperovali raději celou, protože by jí tam prý měli za tři roky znovu. Takže částečné odejmutí ŠŽ nemusí vyřešit všechny problémy. Já jsem teď v pořádku, nemůžu si stěžovat na nic.

IVETKO

(VERONIKA, 27. 2. 2009 10:10)

BUD RÁDA ŽE TO JDE NAHORU.JÁ JSEM TAKY PO OPERACI ŠŽ.HLASIVKY MI PORUŠILY TAK ŽE MOC NEMLUVÍM .JÁ JSEM PŘIBRALA AŽ NA 96KG TAKY HRŮZA .TED NASTAL PROBLÉM MÁM ZA 11DNÍ 7KG DOLE FLEKY PO KŮŽI TEPLOTY VYSOKÉ NEMŮŽU NIC DO SEBE DOSTAT A SPÍM 2HODINY DENNĚ.NIKDO NEVÍ ZATÍM Z DOKTORŮ CO SE TO SEMNOU DĚJE JÁ SI MYSLÝM ŽE TO JE RAKOVINA CELE TĚLO MNĚ BOLÍ JSOU DNY ŽE NEMŮŽU ANI NA NOHY A NECÍTÍM ANI RUCE.A TO JE TOU OPERACÍ ŠŽ.JÁ NEMĚLA JÍT NATO PŘEDTÍM JSEM NEVĚDĚLA CO TO JE NEMOC .DÁVEJ SI BACHA MNĚ ŘEKLY ŽE SE TO OTOČÍ BĚHEM 3MĚSÍCU A VÁHA PŮJDE DOLŮ.JÁ BERU LETROX 175.V PONDĚLÍ JDU PRO VÝSLEDKY PAK TI NAPÍŠU

Snížená funkce štítné žlázy

(Iveta, 24. 2. 2009 20:00)

Jsem ráda,že jsem přišla na tyto stránky a můžu se poradit se svým problémem.Léčím se 1rok se štítnou žlázou,užívám Euthyrox50 6tablet týdně a mám o 14kg více.Už nevím co udělat pro to abych shodila.3ktát týdně cvičím,chodím pěšky,po 17hod.nejím a snažím se jíst hodně zeleniny...a stejně jde váha stále nahoru.Jsem z toho nešťastná,cítím se jako buřt jen prasknout.S mojí endokrinoložkou není vůbec žádná řeč,na mé dotazy neodpovídá,je skoupá na slovo.V našem městě je jediná a musela bych navštěvovat jiného lékaře ve vedlejším městě a to je vzdáleno od nás 30km.Prosím můžete mi někdo poradit jak se toho přebytku zbavit.Děkuji.Iveta

Využijte nové technologie!!!

(marta, 12. 2. 2009 18:47)

Zdravím.Před časem jsem měla podobný problém a nemohla jsem se ho zbavit.Nedávno kamarád dovezl novou technologii na léčení kož.problémů.Mě to pomohlo a zatím jsem v klidu.Jestli chcete vědět víc tak mu napište na mirunka22@gmail.com.Vladis

ADA

(VERONIKA, 9. 2. 2009 13:15)

TAK TO NEMÁŠ LEHKÝ ADI.TADY SE TAKY PROPOUŠTÍ A VE VELKÉM MŮJ CHLAP ZATÍM PRÁCI MÁ.TED MUSÍM JÁ ZHÁNĚT ROBOTU ALE NEVÍM KDE STĚMA HLASIVKAMA.JA NEBERU ANI PŘÍDAVKY PREJ MÁME O 33000 ROČNĚ NAVÍC .JO ŽE DÍTĚ POTŘEBUJE KALHOTY ,BOTY,ATD,TO UŽ NIKOHO NEZAJÍMÁ JE TO HNUS CO SE DĚJE A BUDETO HORŠÍ.V PATEK JDU NA ENDOKRINOLOGII TAK TI PAK NAPÍŠU JAK DOPADLY KREVNÍ TESTY.JAK TO BUDE ZAS ŠPATNÉ TAK MĚ PICNE PÁÁÁÁ

věda je mocná!!!

(vladis, 5. 2. 2009 18:07)

na všechny popsané problémy se teď objevila nová technologie. více soukromě na : antioxscan@gmail.com

veronike

(ada, 4. 2. 2009 22:08)

moja matka je z liberca ,chodili sme tam .otec mi dlho pracoval v prahe ,takze cesko povazujem aj akoby moj stat.moj syn je tiez pubertak manzel asi pride o pracu ,velmi vyhadzuju. ja opatrujem babicku 90 rocnu dementnu uz len lezi ,plienky potrebuje uz 4 roky ,takze lahke to nie je. okrem toho v januari sme nedostali opatrovaci prispevok cely ,iba 3000 a vo februari tiez . parada. ahoj .

Dopamin

(Andrea, 31. 1. 2009 0:14)

Dobrý den. Nejsem si jistá zda můj dotaz patří sem, ale zkusím to...Existuje nějaký průměr určený pro běžný "obsah" dopaminu v těle dospělého člověka ? Jak se zjišťuje ? Z krve ? Jedinci s nižším "obsahem" mají projevy Parkinsnovy choroby, jaké projevy má větší obsah ? Děkuji za odpověď nebo typ kde odpovědi naleznu. andreabaja@seznam.cz

ADA

(VERONIKA, 30. 1. 2009 21:36)

TO MÁŠ SUPER ŽE CHUDNEŠ JÁ PŘIBÝRÁM .MÁM SYNA TAKY 13ROKŮ JE V TĚŠKÉ PUBERTĚ.JÁ MÁM MANŽELA SLOVÁKA .MÁ TAM VELKOU RODINU V PIEŠTANECH A V LEVICÍCH.JEZDÍME TAM VŽDYCKY JENOM V LÉTĚ.SLOVENSKO VÝJDE JAK V CHORVACKU DOVOLENÁ.MÁTE TAM HROZNĚ DRAHO.JÁ MÁM 1.DÍTĚ NA 2 DÍTĚ SI NEDOVOLÍME PROTOŽE VÍM ŽE BYCHOM SE MUSELY USKROMNIT. TED JSME SI KOUPILY AUTO OCTÁVKU ALE TO DÍKY TÉ NEMOCNICI PROTOŽE CESTOVAT S KARVINÉ DO OSTRAVY JE NESMYSL.ALE ŘEKNUTI ŽE TO AUTO JE 2.DÍTĚ FURT NĚCO POTŘEBUJE.TED MUSÍME ŠETŘIT NA LETNÍ GUMY .NO ALE FURT SE MÁME LÉPE NEŽ VY.TED TU MÁME KRIZY VŠUDE PROPOUŠTĚJ PAKÁRNA.NEBOJ JÁ TO TAK NENECHÁM JÁ BUDU POTOM ŠLAPAT JAK SE HLAS NEZLEPŠÍ.PÁÁÁ

veronike

(ada, 30. 1. 2009 20:26)

cau ,to ma strasne prekvapuje ze sa ti nepozreli do hrdla ved potom ani nevies ze v akej miere je hlasivka poskodena, ako je pohibliva ,co potom liecia?chod na orl ale nie tam kde ta operovali .vrana vrane oko nevipichne.nech povie lekar z orl ze co sa v tvojom pripade oplati. docerta ,ked ti poskodili hlas a nedajboze natrvalo ,tak mas pravo ziadat hoci len pol invalid .obrali ta zamestnat sa kde je potrebny hlas. napr. aj predavacka ho potrebuje.ked ta po pol roku nebudu pocut tak sa daj do boja so vsetkym naco mas narok .to si zistis na soc. strankach.dobre ze si vydata .ja som zo slovenska ,juh,okres komarno ,nove zamky. mama mi pochadza z liberca a otec pracoval 36 rokov v prahe na zeleznici na metre ,kde aj tazko ochorel .neviem ze ci by som ja sla na op. strumy,ved aj mna pokazili.to prehltanie.teraz po 13 rokoch mam zase sz ,berem euthyrox 25 ale akoby mi to rastlo.bojim sa. mna operovali pre cystu na sz ,8 mesiacov po porode. mam 1 syna ,13 rok.umna op. prebehla uplne pohode. ze mi znicili hltanie ,to som zistila asi po pol roku,vtedy sa mi to zacalo zasekavat. ja rychlo zachripnem . moja sesternica ma vonku celu zlazu ako ty. rok brala tabl. vsetko bolo ok ,a po roku zacala chudnut triast sa chlpatela puchla ,slaboty busenie atd.rozhadzane hormony . tak chodila caso na krv a podla toho mala aj lieky,kolko jej kedy organizmus pytal. takze fakt je to individualne .myslim si ze tebe sa to ustali ,teraz sa telo spamatava bez sz.preto si slaba ospala lebo telo si musi zvyknut,a davky sa mozu menit .budes sa lepsie citit ked budes mat nasadenu spravnu davku. ja som chuda ,hubena.

ADA

(VERONIKA, 30. 1. 2009 11:40)

NA FONIATRII CHODÍM UŽ 4.MĚSÍCE TAK JSEM ZVĚDAVÁ JAK DÁL.OPERACI JSEM MĚLA18.10.2009 CHRAPOT MÁM ALE POTICHU MLUVÍM NIKDO MĚ NESLYŠÍ .NEJVĚTŠÍ SRANDU S TOHO MÁ SYN A MANŽEL KDYŽ NANĚ VOLÁM JE TO HROZNÉ. OPERACE JAK PROBÍHALA U TEBE.JA MÁM CELOU ŠTÍTNOU ŽLAZU VENKU PO OPERACI JSEM BYLA NA JIPCE ZVRACELA JSEM GEJZÍRY NEBYLA JSEM NIČEHO SHOPNA.AŽ 2.DEN MĚ DALY NA POKOJ A TAM JSEM MĚLA 36.ZMEŠKANÝCH HOVORŮ CO RODINA SE NEMOHLA DOVOLAT.NA JIPCE JIM NEDALY INFORMACI TAKÁ JE OSTRAVA PORUBA.JÁ UŽ BYCH NIKDY NEŠLA NA OPERACI.CO BEREŠ ZA LÉKY JA TED LETROX 200.MÁM FURT VÝSLEDKY ŠPATNÉ.JA TO NECHAPU.PO OPERACI SE TI NĚKDO DÍVAL DO KRKU JESTLY TI TAM NĚCO NEROSTE.MNĚ NIKDO JE TO DIVNÉ.MOC DOBŘE SE NECÍTÍM JSEM SLABÁ.JÁ NEVÍM CO TO JE SPÁT DO 8.HODIN RÁNO.JÁ JSEM V 5.HOD VŽDYCKY PILA KAFE A TED MÁM PROBLÉM VSTAT V 8.HOD.ODKUD SI ZE SLOVENSKA.KDE TE OPEROVALY PAK NAPIŠ .MÁME TAKY ADU V RODINĚ .PŘIBÝRÁŠ JÁ JOOOO.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27

následující »