Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechť vám tato sekce poslouží jako místo pro vyřčení všech vašich přání, proseb, dotazů, otázek, dodatků, doplňků, přídavků a připomínek. Jednoduše - diskuze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zapomněl jsem

(Miloš, 14. 1. 2008 18:55)

Abych dokončil tu myšlenku s klidným sexem a pilulkami - když budete mít jistotu, že otěhotnět nemůžete, hned bude sex o něčém jiném. Bez kondomu má sex jiný, milostnější náboj. Podlě mě teda. =)

Aleně

(Miloš, 14. 1. 2008 18:51)

Doporučuju zobat pilulky a opravdu vklidu si užívat sexu. Hormonální antikoncepce má ,,úspěšnost'' velmi blízko 100% (u antikoncepce se jako měrná stupnice používá jiných měřítek, ale není to tak názorné) a s akné si pilulky s největší pravděpodobností poradí. Jestli máte strach z rakoviny, pak se určitě koukněte do sekce Hormonální antikoncepce.
Jen nevim, jak je to s pilukami a odoperovaným vaječníkem - zeptejte se gynekologa.

Děkuji za přání, teď mi přijde vhod - období pololetních testů je tu a jako vždy v plné síle.

androgeny

(Alena 33, 13. 1. 2008 22:49)

V první řadě chci Milošovi poděkovat za dobře zpracované stránky. Děkuju.
A pak potěšit Danu, že není sama s takovým to problémem, dovčil jsem si kupovala kde co na akné, teď vím, že je to zbytečné. Ke všemu mám od operace jen jeden vaječník, možná to má taky svůj díl viny. Ale teď tak přemýšlím, jestli začít užívat něco na podporu tvorby ženských horm., nebo začít zobat pilulky a nebo si poďobaná v klidu užívat sexu?
No ještě to nechám projít hlavou.
Každopádně děkuju za stránky, těď už aspoň vím kde je zakopaný pes.
PS.: Přeju hodně úspěchů při studiu.

Androgeny (pro Danu)

(Miloš, 7. 1. 2008 19:02)

Ano, v podstatě to možné je. Co se týče akné, neptejte se mě na přesné mechanismy a procesy v těle, ale například u mladých dívek, které užívají antikoncepci, se pleť mastí podstaně méně a spolu s tím mizí i akné. Podobné, a dokonce ještě výraznější a silnější, je to u těhotných žen - ty dostávájí nepřetržité dávky estrogenu a placentárních hormonů a jejich má pak mladistvější vzhled.

Ohledně sexuálního chtíče - na konci cyklu (tj. před mesntruací) velmi prudce klesá vylučování vaječníkových hormonů estrogenů a progesteronu. To má za následek narušení rovnováhy mužských (androgeny) a ženských (estrogeny a progesteron) pohlavních hormonů. Androgenů je najednou v poměru k estrogenům více než dříve, a jak už jsem tu jednou psal, vedlejším účinkem androgenů v ženském těle je zvýšená chuť se milovat. (hormony v těle během menstruace - viz- fotoalbum Zárodečné žlázy, poslední obraz)

Nevim, jestli jsem to vysvětlil srozumitelně, jestli ne, stačí se ozvat.

Výkyvy nálad s tím s největší pravděpodobností souvisí, nedokážu však říci, nakolik je tento problém vážný. Bez diskuze vám však komplikuje život. Víc by k tomu asi řekl gynekolog.

androgeny

(dana, 7. 1. 2008 14:39)

Jsem žena a je mi 44 let. Mám jediný dotaz,je možné,že androgeny u mně mohou způsobovat silné akné na zádech a občas i krku?Je možné,že před menzes ,kdy se mně objeví tyto příznaky mám zvýšenou chuť na sex a cítím změnu osobnosti a s tím i výkyvy nálad,jako bych byla si cizí. Děkuji za odpověď7

Hypofýza (Mišulce)

(Miloš, 4. 1. 2008 21:45)

Koukněte do fotoalba. V sekci Podvěsek mozkový je schéma vztahu hypotalamu, hypofýzy a ostatních endokrinních žláz (druhý obraz zprava) - snad vám to pomůže.
A pro příště - je mi sedmnáct let, prosím o tykání. Na zdvořilosti nejsem zvyklý.

BIA - žlázy s vnitřní sekrecí

(Mišulka, 3. 1. 2008 22:34)

ahoj, prosím vás, ráda bych se zeptala, které žlázy s vnitřní sekrecí jsou řízené hypofýzou a které ne??

Každý z nás je občas mimo

(Pet, 26. 12. 2007 12:05)

Z toho si nic nedělej, mi též mozek často vypíná, takže to chápu. Jsem totiž už 8. rok na mateřské, tak se asi není čemu divit. To bude asi nějaká mateřská demence. Škodlivýma látkama se fakt nezabývej, pokud jsi O.K. Život se má pořádně užít se vším všudy. My jsme jen donuceni okolnostmi.

Jsem mimo

(Pro Pet, 25. 12. 2007 22:59)

Omlouvám se, začíná mi vypínat mozek. Sám jsem diagnostikoval postpubertalní demenci. Jak sem to odeslal, tak mi to došlo (krásný řečnický obrat).
Mě to jezení čehokoliv neodradí, jsem požitkář. Kdybych se zabýval všemi škodlivými látkami v jídle a pití, nemohl bych jíst nic. Snad dožiju stařecké demence ve zdraví.

Jinak děkuji za přání, tobě též krásné svátky a hodně štestí i zdraví do nového roku.

Kuřecí

(pet, 23. 12. 2007 22:49)

No, Miloši, to jsem tu přeci už psala. To jsem stále já, stále tu sleduji diskuzi.

Dcerka přišla ve 2 letech o vaječník a na druhém má cysty. Bylo nám doporučeno různými lékaři, ale taky lidovými léčiteli, nedávat kuřecí maso, taky jsem pátrala na vlastní pěst, co by mohlo škodit a vždy jsem došla ke kuřatům. Mailovala jsem si i s jednou vědeckou pracovnicí z oblasti potravinářství, na kterou jsem narazila na netu více méně náhodou. No a stejná rada - vyhnout se kuřecímu. Nevím, kolik lidí se zamýšlí nad tím, proč je kuřecí maso nejlevnější na našem trhu, proč tahle kuřata vyrostou daleko rychleji než kuřata na dvorku na vesnici... Kolik hormonů podobných estrogenům se uvolňuje z plastových obalů, kolik fytoestrogenů je v např. v sóji, to jsou věci, o kterých se nemluví a věř, že ani já bych o tom nic nevěděla, kdyby naše malá neměla tyhle problémy.

Píšeš o kojencích, ale co myslíš, že všechny maminky vaří a dusí svým půlročním dětem? Kuřecí maso. To je první, co hned po mrkvičce a brambůrkch začnou dětem dávat. Nejsem žádná propagátorka zdravé výživy, nemysli. Naopak, myslím si, že to, co dnes většina lidí považuje za zdravou stravu, až tak zdravé není.

Takže to je ten důvod, proč kuřecí nejíme. Své starší dcerce ho dávat také nebudu, stačí úplně to, co sní ve škole a my s manželem jsme prostě jen přizpůsobili jídelníček dětem.

Hezké Vánoce a ahoj.

Kuřecí pro Pet =)

(Miloš, 23. 12. 2007 16:21)

Ja mi to trochu hloupý, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Nestíhám, mám učení až nadhlavu.

Samozřejmě že záleží na tom, odkud kuřata pocházejí.

Kuřecího masa se ale bát vůbec nemusíš. Obsahuje-li nějaký steak větší množství hormonů, ať už jsou jekékoliv, toto množství může ohrozit vlastně jen kojence. Jejich metabolismus je jiný než náš-dospělácký-, a i na malé výkyvy několikanásobně náchylnější.

Nejsem žádný odborní na zdravou výživu, můžu se tě tedy zeptat, co je na kuřecím mase tak špatného, že jej celá tvá rodina nejí?

Hormony v kuřecím mase

(Pet, 19. 12. 2007 10:06)

Ahoj Miloši,

ráda bych se zeptala, zda už máš nějaké informace o těch, již zmiňovaných, hormonech v kuřecím mase. Zda se podařilo získat kontakt na to vědecké pracoviště. Spíš jen tak ze zvědavosti, kuřecí už téměř nejíme. Ono se to taky bude asi dost lišit dle toho, čím konkrétním na té které farmě kuřata krmí....

Jinak hodně štěstí a hlavně ZDRAVÍ do nového roku. A taky něco moc hezkého pod stromem. Krásné svátky Vám všem, co sem zabrousíte!

Pet

pro Miloše

(eva, 8. 12. 2007 21:12)

moc děkuji za odpověď!vím, že to není jen takhle jednoduché. taky za to může stres a tak, ale trvá to delší dobu. moje mamka byla na operaci se štítnou žlázou, ale nemám důvěru se na to zeptat a stydím se o tom mluvit (s přítelem to probíráme). jedna doktorka mi řekla, že jí mám taky trochu zvětšenou, ale moje doktoraka zase, že to nemá cenu řešit, že mi nic není. je to prostě složitý. nevím, na koho se obrátit, tak hledám informace takhle. je docela stresující už jen to, když nevíš, jestli je to v "těle" nebo jen v psychice.moc děkuju!

Pro Evu

(Miloš, 7. 12. 2007 19:27)

Ahoj Evi,
endokrinní systém je systém ,,se vším všudy'', to znamená, že všechny jeho jednotlivé součásti jsou navzájem propojeny. Ať už se navzájem ovlivňují, kontrolují nebo nahrazují - mají všechny hormony vazby na jiné.
Hlavní funkcí štítné žlázy je řídit látkovou výměnu, ale ovlivňuje i růst, vývoj mozku, svalů a kostí a stará se o to, aby správně fungovaly další endokrinní žlázy a orgány. Samo o sobě to s milováním nemá nic společného, ale třeba svalová únava (kterou má na svědomí špatná funkce štítné žlázy) už na chuti k milování nepřidá. Na druhou stranu to nutně neznamená, že za tvůj ,,problém'' může právě štítná žláza.
Tělo a hormonální systém každé ženy je nastaven trochu jinak a každá žena je jinak citlivá na různé druhy hormonů. Štítná žláza se mestruace jako takové neúčastní, ale ve tvém těle je spousta jiných hormonů, které mohou stimulovat tvoji sexualitu. Během měsíčků je hladina estrogenu v krvi nejnižší, do ovulace roste a pak zase klesá. Ve chvíli, kdy je hladina estrogenu nízká, může dojít k narušení jeho rovnováhy s androgeny (mužskými pohlavními hormony). Androgeny mají v ženském těle svojí několik funkcí - díky nim se například tvoří ochlupení v ohanbí a podpaží, ale abych se dostal k jádru věci - jejich ,,vedlejším účinkem'' je zvýšená chuť k sexu a není-li tedy jejich hladina v rozvnováze s estrogeny (androgenů je více), máš pak větší chuť...
Žen, jako jsi ty je menšina, ale rozhodně nejsi jediná. Mnohé ženy dokonce tvrdí, že orgasmus v době menstruace je mnohem silnější a více uvolňující.
Nemáš-li zábrany a strach, není důvod se milování v onom týdnu bránit. Jen je třeba dbát na zvýšenou hygienu, protože jsi v tomto období mnohem náchylnější k infekcím (děložní sliznice má jinou strukturu a samočistící funkce je omezena).

Jsem jenom študent, né lékař ani odborník, takže to ber s rezervou, ale myslim, že principielně je všechno správně.

Napiš prosím, jestli ti odpověď vyhovuje.

Děkuju moc za otázku

štítná žláza

(eva, 6. 12. 2007 13:43)

Chtěla bych se zeptat, jestli ovlivňuje štítná žláza chuť na milování. Mám chuť jen při měsíčkách. Zvětšenou štítnou žlázu má i mamka. Děkuji

Denise

(Miloš, 23. 11. 2007 19:37)

Rád bych poradil, ale není to jednoduchý. Jediný co jsem podle ''nápovědy'' našel, je Turnerův syndrom.
Nejčastější příčinou Turnerova syndrom je vrozený hypogonadismus. Vyskytuje se u 1 z 2500 narozenýc děvčátek. Projevuje se absencí pohlavního dospívání (růst prsů, tvarování boků), malým vzrůstem (průměrně kolem 145 cm) a kromě jiného i zvýšenou tvorbou pigmentových névů (ty mohou být vrozené - mateřská znaménka, nebo získané). U získaných pigmentových nevů je riziko maligního zvratu, tak snad proto hledal lékař kávové skvrny.
Upozorňuju, že je to jen dohad a přiznávám rovnou, že ne příliš pravděpodobný. Jak už jsem řekl, Turnerův syndrom je vrozený a lékaři by jej nejspíš odhalili již dávno.
Zjistíte-li, jaký hormon dceři chybí a neporozumíte vysvětlení lékaře, rád vám vše objasním, nicméně primární amenorea může mít mnoho příčin - od poruch v oblasti hypofýzy a hypotalamu po vývojové vady panenské blány a pochvy, a kávové skvrny nás ke konkrétnímu problému bohužel nedostanou.
Zeptejte se lékaře, ten by vám měl bez okolků dát přesné a konkrétní informace.

problémy

(Denisa, 23. 11. 2007 8:29)

prosím o radu,moje 16letá dcera neměla ještě měsíčky,k lékaři chodí od 15let a až teď jí začalidělat testy .zjistili,že jí chybí úplně jeden hormon,možná bude vodítkem že jí na kůži hledali kakaové ,nebo kávové?skvrny.Děkuji

Kontakty

(Miloš, 10. 11. 2007 11:36)

Možná se mi od jedné profesorky podaří zíkat kontakt na vědecké pracoviště (fiziologický ústav nebo jiné), ta má totiž kontakty snad všude. Myslím, že by byli schopni dostat z kuřecího masa nejaké konkrétní údaje o obsahu hormonů. Uvidíme. Jak budu mít mail, píšu tam prosbu.
Na tu stránku kouknu. Dík.

Fytoestrogeny

(Pet, 9. 11. 2007 11:51)

Miloši, při svém pátrání po estrogenech v potravinách jsem získala tento odkaz: http://www.medicina pro praxi.cz/pdfs/med/2004/01/05.pdf Zasílám Vám jej pro info. Mohlo by Vás to zajímat a třeba se Vám to bude hodit. Pojednává se zde o fytoestrogenech, které jsou, jak již název napovídá, rostlinného původu. Jejich vlastnosti a účinky jsou velmi podobné estrogenu. Píše se zde o jejich využití v období klimakteria.

Estrogen

(Miloš, 7. 11. 2007 15:47)

I vysoký obsah pohlavních hormonů v krvi lze omezit nebo kontrolovat léky. Nevím sice jaká je indikace a zda se vůbec hodí takto malým dětem, ale za optání to stojí.
Kouknu se na to do literatury - když něco zjistím, vystavím to samozřejmě ihned na webu (mám teď cosi odborného - samá latina, moc tomu nerozumim, ale něco zkusim najít).
Jinak přeju hodně štěstí při hledání a dcerce co nejméně komplikací.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »