Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechť vám tato sekce poslouží jako místo pro vyřčení všech vašich přání, proseb, dotazů, otázek, dodatků, doplňků, přídavků a připomínek. Jednoduše - diskuze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpovědi

(Miloš, 30. 9. 2008 14:51)

Sice pozdě, ale přece jsem se nekonec dostal k zodpovězení vašich dotazů. Některé jsou nad moje síly, ale sháním někoho, kdo mi (vám) s nimi pomůže.

Začneme od bini - kdo dřív přijde, ten dřív mele:
Trousseaův syndrom: hned na začátek musím zklamat. Bohužel nedokážu poradit, nasměrovat, nic. V mně dostupné litaratuře jsem o tomto sysndromu nic nenašel. Ale získám-li kontakt na odborníka, okamžitě se jej zeptám.

Anorexie - magda:
Tady jsme laici dva. Mnoho úsudků z oblasti hormonální léčby jsou zatím jen hypotézy. Lékař musí usoudit, co je pro pacienta nejvhodnější. Těžko posoudit, jestli by L-tryptofan pomohl a léčba hormonálními substituenty není legrace.

Polycystická ovaria - Ivča:
Na tento dotaz perfektně odpověděla Jana. Myslím, že odpověď ženy se zkušeností je to nejlepší co jsi mohla získat.
Co se týče zvýšení obsahu estrogenů ve tvém těle, když zalistuješ diskuzí dolů, najdeš odkaz na článek o fytoestrogenech od Pet. Je to jen jedna z alternativ pro inspiraci.
Problémy s otěhotněním se řeší, až opravdu budeš chtít otěhotnět. Co naplat, taková je praxe.

Štítná žláza - Erny:
Jasně, že nebezpečí hrozí. Ale rychlost jeho příchodu a projevy jsou individuální. Může do tří dnů zkolabovat, může vydržet týden relativně v pohodě.
V podstatě jde o to, že nedokáže efektivně zpracovat živiny přijímané v potravě.

Clostylbegit - Alena:
O stahování z prodeje nic nevím. Bude ale pravděpodobně nahrazen preparátem velice podobným, běžná praxe.
Otěhotně můžete, jakmile clostylbegit vyvolá ovulaci, nic složitějšího na tom není. Někdy se to nepodaří na první pokus, ale další může následovat..

Androgeny - Paja:
Androgeny by ti, kromě vypadávání, mohli způsobit i nadměrný růst vlasů a chloupků. Reakce je velice individuální a stejně individuální je i doba, za kterou by se hladiny estrogenů a androgenů mohly srovnat. Může to být měsíc, může to být půl roku... řešit s endokrinologem.

Periferní hypothyreoza - jana:
Jak psala jana, hypotyreosa je snížená funkce štítné žlázy. Co se týče léčby Letroxem - když tloustnete, okamžitě sdělit endokrinoložce, ta může léčbu upravit (na L150), popř. změnit. Já těžko určím, co pro vás bude nejlepší - to musí lékař.

Hormony po revizi - Zuzana:
Začínám se docela opakovat, ale nic jiného mi nezbývá. Zvláště v tomto případě. Je opět velice individuální, za jakou dobu se vaše tělo ,,vzpamatuje''. Můžete mít štěstí, ale náhoda je blbec, takže bych to rozhodně řešil s gynekologem.


A teď všem:
Do konce října bych rád sehnal přímý kontakt na gynekologa a endokrinologa z mého bydliště. Tito z vašeho pohledu nezávislí odborníci by mi měli pomoci s řešením vašich problémů. Dosteneme se tak zase o úroveň výše...

Otevřenéné diskuzi zdar!

Pro Alenu

(zuzana, 26. 9. 2008 10:10)

Ahoj Aleno, děkuji Ti za odpověd, je mile, když někdo v této době jen tak utrousí chvilku i pro někoho cizího.
Moc chválím i tento servr, určitě to řadě lidi velmi pomůže. Přeji Vám všem hezký den, s díky zuzana

Pro Zuzanu

(Alena, 26. 9. 2008 8:30)

Zdravím,hormon Kortisol,je steroidní hormon kůry nadledvin,který se vyplavuje nejčastěji při stresu.Estradiol je přirozený estrogen ženský pohlavní hormon.A Progesteron je též ženský pohlavní hormon tvořící se ve žlutém tělísku vaječníků podílí se na přípravě těhotenství a jeho udržení.Alena.

Tak už snad..

(Miloš, 23. 9. 2008 20:40)

Vážení a milí/é, zítra jdu pro literaturu a o víkendu snad konečně najdu chvilku času a zodpovím vaše dotazy.

Jinak vás chválím. Chválím za odpovídání na dotazy jiných návštěvnic, chválím za skutečně otevřenou diskuzi - perfektní!

Všechny zdravim a děkuju za trpělivost!

kortisol

(zuzana, 23. 9. 2008 20:23)

Dobry den, chtela jsem se Vas zeptat na funkci hormonu kortisol.Pripadne i estrediol a progest.
Predem dekuji za Vasi odpoved, zuzana

Ještě jednou pro Janu

(Alena, 22. 9. 2008 11:58)

Milá Janičko,jsem ráda,že Vás má orkajová odpověd alespon trochu potěšila.Ve Vaší situaci bych radila snad jen jediné, změnit endokrinologa.Prostě se jenom poradit někde jinde,protože Váš stav jak popisujete není normální a opravdu by to chtělo vyměnit léčbu,než začít běhat kolem baráku.Nejsem žádný specialista,jsem pouze Zdravotní sestra,která zabloudila na tyto stránky...Přeji hodně zdaru Alena.

Hormony po revizi

(Zuzana, 21. 9. 2008 10:25)

Dobrý den,mám možná hloupý dotaz.Jsem 2 měsíce po revizi dělohy z důvodu zamlklého těhotenství.Je možné,že pokud otěhotním již tak brzy,nemá mé tělo ještě dostatečné množství estrogenu a progesteronu,že těhotensví opět zamlkne? Je mi 36 let.Děkuji za odpověď.Zuzana

Hypothyreosa

(jana, 19. 9. 2008 23:44)

dobrý večer Alenko.Ani nevíte jek moc vám děkuji za odpověd já už si nevím rady přibíraní na váze,nervozita,unava a problámi i po sexuální stránce.Dříve než jsem začala brát letrox 100 jsem byla aktivní má váha v normálu a ted mám jen deprese.Nevím s kým se poradit. Nevíte kam zajít? Chodím k endokrinoložce ale ta mi dá vždy jen recept na další léky a řekne jen více pohybu.I přesto že mám krev na hormony už rok v pořádku.Moc vám děkuji

Pro Janu

(Alena, 19. 9. 2008 7:21)

Dobrý den Jano,přečetla jsem si Váš příspěvek a nedalo mi jinak než na něj alespon trochu odpovědět,jelikož Miloš na nás nemá moc času.Hypothyreosa je snížená funkce štítné žlázy,kdy dochází k nedostatečné produkci hormonů,to,že jste přibrala na váze není způsobeno lékem,ale právě z Vašeho onemocnění.Pravdou je,že léčba by se měla upravit,protože mi z Vašeho příspěvku připadá nedostačující.Hodně zdaru Alena.

periferní Hypothyreoza

(jana, 18. 9. 2008 1:19)

Dobrý večer Miloši.Nejdříve než začnu psát tak chválím vaše stránky fakt perfektně udělané.Já mám takový problém 3roky užívám ráno letrox100 a tloustnu a tloustnu nevíte muže to být s toho? Přibrala jsem už 20kg dříve jsem se držela na stejné váze.Na sonu mi dr.zjistila:Thyroida snížené echogenity,zrnitější bez ložiskových změn,asymetr.PL14,18,42mm 5,3mm LL11,11,29mm 1,8ml ,uzliny nezv.,Trachea bez deviace .Závěr je:Periferní hypothyreoza na substituční th.,klinicky eufunkce.Jsem s toho jak Alenka v říši divu takže vubec nevím co mi vlastně je a jestli když tak přibírám by mi neměli dávku léku snížit nebo naopak dát jiné.Prosím poradte .Děkuju

androgen

(paja, 14. 9. 2008 17:22)

ahoj chtěla bych se zeptat,je mi 16 lt a asi 4 mesice jsem jedla HA jEANINE.prestala jsem ji jist protoze mi nedelala dobře ale zacaly mi strasne vypadavat vlasy..gynekolog mi rekl ze je to asi vysokou hladinou androgenu v tele a napsal mi jinou HA.ale jist ji radsi nechci.spis se chci zeptat za jak dlouho lze dat doporadku hladina androgenu?

Omluva

(Miloš, 10. 9. 2008 21:58)

Omlouvám se posledním šesti přispivatelům. Na odpovědích pracuju. Jelikož jsou stále odbornější, snažím se kontaktovat endokrinologa. I kdyby se to nepodařilo, odpověď na své otázky tu nejpozději do konce září najdete.

Děkuji za trpělivost.

Zdraví Miloš

Clostylbegit

(Alena, 10. 9. 2008 13:01)

Dobrý den,chtěla bych se optat na lék Clostylbegit.Od ledna letošního roku se snažíme o miminko,ale zatím bez úspěchu,po prodělání testů z krve mi lékař oznámil nízkou hladinu hormonů v krvi(prolaktin)?Je to prý následkem dlouhodobého braní hak.Od příštích měsíčků nasazuji Clostylbegit,myslíte,že otěhotním ihned?A jakto,že se tento lék stahuje z prodeje? Mám poslední krabičky,které jsou k dostání,vždy když je něco dobré tak se to zruší!

PCO pro Ivču

(Jana, 3. 9. 2008 6:06)

Ivčo, PCO mám taky a má ji docela hodně žen. Uplně přesně ti rozumím. Už v době, kdy jsem nechtěla děti, jsem lítala po doktorech a prostě chtěla, jako ty, alespoň o něco pravidelněji menstruovat a pokud možno i ovulovat, jako normální žena. Ale tohle se prostě řeší až chceš děti :-( Takže nejdřív to bylo o tom, že "máte čas, proč to řešíte..." a pak najednou když jsem děti chtěla "no jinak než uměle to nepůjde, ty vaše vaječníky, hrůza..." Já Sama už teď děti mám, opravdu až po IVF, šli jsme do toho velmi brzo, protože jsem na tom psychicky byla tak, že jsem prostě svému tělu nevěřila, že se dá do kupy, když to nikdy moc nefungovalo, navíc manžel měl špatný spergmiogram. Jinak po HA mi všechno funogovalo ještě daleko hůř než když jsem ji ve 20 brát začala. Fakt si myslím, že z dlouhodobého hlediska to nic neřeší. Jestli máš nadváhu, asi by bylo fajn trochu shodit (pamatuju si, že jsem měla o něco pravidelnější MS v době kdy jsem držela dost přísnou dietu po mononukleoze a dost jsem zhubla) a asi bych možná zkusila homeopatii (pod dohledem odborníka), o to jsem se dřív nijak nezajímala, ale vzhledem k tomu že chci ještě do budoucna třetí dítě, asi to výhledově zkusím. Hodně štěstí a neboj, různá diskusní fóra jsou plná holek snažících se otěhotněž s PCO a nakonec se povedlo. I když chápu že nejde jenom o to budoucí otěhotnění, ale vůbec i o psychiku. Já třeba mám kvůli tomu trošku pocity méněcennosti, nevím, jestli máš taky takový problém s postavou, já nemám vyloženě snad nadváhu (173/70), ale během těch let se mi změnila oblast pánve, z normálních ženských boků se staly spíš jakoby mužské - to je typické pro PCO :-( zvýšené ochlupení mě naštěstí tolik netrápí, zatím..
Drž se fakt v tom nejsi sama... jsou i horší gynekologické problémy...

štítná žláza

(Erny, 25. 8. 2008 11:09)

Dobrý den chtěla bych se zeptat když je vyoperovaná štítná žláza z těla a člověk má jíst tabletky které mají nahradit její funkci a nejí je jaké mu hrozí nebezpečí?

?????

(ivča, 24. 8. 2008 23:22)

ahoooj....
1.menzes jsem dostala později až v 17LETECH,pak mi to dost haprovalo..spíš jsem ji vůbec nedostávala...trápilo mě také akné..gynekolog určil diagnozu:polycystické ovaria,nasadil HA(DIANE)která menzes upravila,po 6 letech užívání jsem Diane sama vysadila,nechtěla jsem do sebe ládovat už hormony a navíc jsem chtěla zjistit jestli se cyklus nastartoval a bude fungovat..jenže chyba lávky..menzes opět nikde..vůbec jsem neměla chut na sex.plet se opet zhoršila a to dokonce ještě víc..tak lékař přistoupil na léčbu PROVERoU 5MG,kterou jsem brala víc než rok v kuse..menzes při léčbe dá se říct na den stejně..ale psychicky jsem byla dost vyštavená/hádává,plačtivá,objevovaly se mi chloupky kolem bradavek,atd./četla jsem že to mohou být vedlejší učinky u Provery.tak jsem ji vysadila a o 2 měsících menzes nepřicházela.gynekolog mi dal Agolutin na vyvolání menzes...abych mohla nastartovat s HA(CHLOE)je to týden a ještě nic.tak uvidím!otěhotnět zatím nechci.ale mám obavy jestli někdy vůbec otěhotním,když mám tak rozhozené hormony.nebo spíš nedostatek těch ženských.vůbec nevím jestli se dá vůbec léčit příčina u polycyst.ovarií.chtěla bych normálně ovulovat a dostávat menzes bez hormonálních léků!!!zatím vždy menzes jen po těch hormonech.jsem zoufalá,porad prosím..vždyt HA nemůžu brát do smrti a navíc neřeší základ.problém.existuje něco???prosím.jo je mi 25let.měj se krásně.díky za odpověd!

anorexie

(magda, 24. 8. 2008 17:27)

Dik za odpověď. Můj syn je naní hospit. v psych. léčebně, dostává eutyrox, geratam, zyprexu a zoloft. Lékařka se spojitostí hypotalamu a anorexií odmítla zabývat, že je to jen hypotéza. Prosím pomohlo by podávání sterotoninu např.: L-tryptofan? Jsem laik a hledám jakou koliv pomoc.

Trousseaův syndrom

(bini, 24. 8. 2008 11:41)

Prosím o radu, matka zemřela mladá, cca 2 roky před smrtí měla tento syndrom( špetkovité prsty) velké tělo, tenké končetiny... mám podezření na problémy s nadledvinkami, nikdo ji to nevyšetřoval v té době, nyní mám podobné potíže velmi často v noci, dost ráda bych tomu předešla, endokrinoložka, ke které chodím ( mírná haperfce štítné žlázy , autoimunní) asi šetří, nějak jí to nezaímá.... děkuji za radu nebo typ, kam se mám obrátit

Vliv endokrinních žláz - Honzovi

(Miloš, 18. 8. 2008 21:38)

Trpasliší vzrůst, mužatkový typ ženy, ... ano to jsou přesně ty změny, které způsobují hormony, hormony a nic jiného než hormony.
Činnost žláz nemusí být nijak abnormální. Stačí třeba, když při přechodu díky shodě okolností vaječníky úplně přestanou vylučovat estrogeny. Tato žena má celý život v těle vysokou hladinu androgenů (do těd vyrovnanou estrogeny), která se během několika ttýdnů projeví i na vnějším vzhledu - a z ženy máme mužatku. (Toto není namířeno proti žádné ženě, jedná se jen o názorné vyvětlení problému.)

Zdraví MilosT

Pro Pet

(Miloš, 18. 8. 2008 21:17)

Dík moc za informace, je vidět, že ses do toho položila. Jen tak dál.

MilosT


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »