Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechť vám tato sekce poslouží jako místo pro vyřčení všech vašich přání, proseb, dotazů, otázek, dodatků, doplňků, přídavků a připomínek. Jednoduše - diskuze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

1*

(Terka, 30. 8. 2010 9:09)

Chtěla bych ještě poděkovat za přínosné informace, které jsem zde našla. :-)

Štítná žláza

(Terka, 30. 8. 2010 9:07)

Zdravím, před několika týdny mě doktorka poslala na vyšetření krve z důvodu podezření na zvýšenou funkci štítné žlázy, která se prokázala. Dvakrát denně beru polovinu léku Thyrozol, cítím se ale stále stejně, navíc mě trápí tlak v krku i ztížené dýchání. Sono vyšetření vyloučilo zvětšenou ŠŽ. Má někdo z vás podobné potíže? Příznaky hyperfunkce odpovídají jen z poloviny, další příznaky odpovídají spíše hypofunkci.

mala chybka

(Zuzana, 11. 7. 2010 16:59)

Dobry den, take bych chtela pochvalit za tyto stranky, pro mnoho lidi jsou urcite velmi uzitecne..
Jen jsem Vam chtela rict, ze mate chybu u prostaglandinu, kde je "Nejznámějším prostaglandinem je zřejmě kyselina acetylsalicylová"..kontext to sice opravuje, ale i tak je to dost matouci...Dekuji!

Re: mala chybka

(Miloš, 20. 8. 2010 0:53)

Zuzko,
díky za pozorné čtení. Článek přepíšu jednoznačněji.

chválím :)

(Z.K., 19. 8. 2010 12:25)

Ahoj Miloši,
moc chválím stránky, mile mě překvapily. Našla jsem je náhodou poté, co jsem do googlu zadala "pubertas praecox" a vyskočila mi tvoje fotka - docela jsem se pobavila :)))
Super, jen tak dál :)

Re: chválím :)

(Miloš, 20. 8. 2010 0:52)

Někdo se baví na můj účet a ještě mi vkládá brouky do hlavy... Iniciály nejsou mojí silnou stránkou =)

zvýšená hladina kalcitoninu

(Ivana , 19. 8. 2010 12:52)

Ahoj Miloši,
obsahově jsou tvé stránky naprosto vyčerpávající, alespoň tedy pro mě :-)
Mám jednu prosbu o radu. Moje diagnóza je medulární karcinom štítné žlázy s metastázemi do krčních uzlin – tedy rakovina štítné žlázy. Před rokem mi lékaři odstranili štítnou žlázu i s postiženými uzlinami, prodělala jsem ozařování a postupně jsem brala 50Euthyrox a dnes 125 Euthyrox. Medulární karcinom je nádor štítné žlázy z tzv. parafolikulárních buněk, které produkují hormon kalcitonin. Po operaci jsem měla zvýšený kalcitonin. A ten mi neustále stoupá. Podle lékaře se jedná o přítomnost metastáze, která se v současné době hledá. Můj dotaz směřuje spíše na to jestli může zvýšený kalcitonin něco způsobovat v těle. Může ovlivňovat něco negativně? Zajímá mě to hlavně proto, abych něco svojí nevědomostí nezanedbala.
Zároveň mě trápí jedna věc, která s tím možná nesouvisí, ale každý cyklus, vždy přibližně v polovině, mám dva dny po sobě zdravotní problémy. Večer se to projevuje bušením srdce, návaly do hlavy, necitlivost prstů a hodně zpomalený tep, kdy máš pocit, že se musíš soustředit na to abys vůbec dýchal. To vše trvá několik hodin a vždy to znamená probdělou noc.
Předem díky za jakoukoli informaci. Doufám, že jsem tě příliš nezahltila.
Ivana e-mail: Ivana.C6@seznam.cz

Re: zvýšená hladina kalcitoninu

(Miloš, 20. 8. 2010 0:48)

Ahoj Ivano,
přesto, že by tvůj příspěvěk informačně vyčerpávající, musím tě zklamat - hormonům se z časových důvodů již delší dobu nevěnuji.

Nicméně přeju šťastný konec a samé pozitivní odpovědi od jiných čtenářů =)

Pro R.

(Alice, 2. 6. 2009 13:49)

Ahoj R., chodila jsem pouze ke gynekologovi specialistovi. Dělal mi pouze krevní vyšetření a jaterní testy. Jinak nic. Jak píše, že by jsi se nejraději pnořila do nějakého roztoku, tak to máme podobné pocity. Vyzkoušela jsem už všechno možné, ale rozhodně se to nelepší. Sice docela zabíral leaser, ale kromně toho, že to hrozně bolí, to taky stojí spoustu peněz a kdybych si to měla nechat udělat všude, tak jedině v narkóze a musela bych vidělávat nekřesťanské peníze. Momentálně jsem bez práce, takže jsem po finančí stránce nahraná. Ať už sakra někdo něco vymyslí, chci se taky cítit jako sexy a žádoucí žena. Ale takhle se na sebe nemůžu ani podívat. Kdybych nevěděla, že mě můj přítel i přesto miluje (i když se mu divím), s chutí bych skoncovala se životem. Radši budu tlustá než chlupatá. Nenávidím svoje tělo. Je mi odporný.

Re: Pro R.

(Alena, 6. 8. 2010 6:51)

Prosím, napiš mi na mail, aprazakovaa@seznam.cz. Mám stejný problém jako ty, potřebovala bych si s někým psát, aby člověk věděl, že s takovým problémem není člověk sám. Díky pokud se ozveš.

Štítná žláza

(Katerina, 31. 5. 2010 23:25)

Zdravim Vas a máte můj obdiv za tyto stránky a trpělivost:-)
Má jeden dotaz. Jsem po totálním odstranění ŠŽ. Výsledky nebyly pozitivni, tim pádem jsem se vyhnula jodu. Slysela i cetla jsem par nazoru, ze zlaza dorusta zpet. Nevite, co je na tom pravdy, jak moc velka je pravdepodobnost? Po operaci se mi zmanil zivot. Neni to vazne jen kousek masa:-)Cela psychika a s tim i fyzicno je jine.
Hodne zdaru
K.

Klimakterium-léčba

(Jarmila, 29. 5. 2010 12:20)

Dobrý den,
je mi 52 let,předpokládám,že jsem v přechodu. Mám návaly horka a noční pocení.Užívala jsem hormonální lék angelig,nevyhovoval mi,přerušila jsem užívání. Od té doby se ještě více potím.Chtěla bych zkusit přírodní léčbu, na trhu jí je mnoho a já se nedokážu mezi tím orientovat.Některé jsem i dlouhodobě vyzkoušela, ale nezabíraly.Můžete poradit děkuji.

agolutin 2

(Tereza Remešová z mymagicgarden.net , 10. 5. 2010 16:42)

Jinak agolutin je progesteron. Za embolie jsou zodpovědné estrogeny, takže z tohoto hlediska je to bezpečné (ne kvůli tomu, že by to bylo "přírodní", ale proto, že tento hormon se na tom nepodílí).

Avšak moc nechápu na co agolutin - ten pomáhá, když už je žena těhotná a v prvních týdnech ji selhává žluté tělísko, které progesteron produkuje. Tam se dává do asi 8. týdne (nebo když hrozí potrat přesněji řečeno) agolutin.

endorfiny a HCG

(Tereza Remešová z mymagicgarden.net , 9. 5. 2010 14:56)

endorfiny se tvoří v mozku, vypadá to na hypotalamus, v rámci produkce oxytocinu a dalších hormonů.

a ještě mne napadlo k tomu hCG - jeho hladiny do 10.týdne (tam dosahnou 600-900 mezinár jednotek/litr) stoupají dvakrát za každé dva dny (občas se kontroluje toto stoupání, čímž se potvrzuje, že těhotenství probíhá OK), od 10. týdne klesnou na 100-200 jednotek/litr a tak zustanou do konce těho, pak klesnou na nulu během 40 dnů. když jsou hladiny nižší nebo to nestoupá jak má, tak se dává pozor, aby to nebylo končící těhotenství nebo mimoděložní. A když jsou hodně vysoké, tak může jít o dvojčata a enormmní dávky (to jest 10-100 000 mezinár jednotek na litr) se vyskytují u nemocí trofoblastu.
Tak doufám, že jsem první odpovědí nepoděsila:-)

endorfiny

(Tereza Šenková, 9. 5. 2010 14:00)

dobrý den, dělám prezentaci do školy ohledně hormonů, vaše stránky mi hodně pomohly :) ale nemůžu nikde na internetu najít, kde se tvoří endorfiny, nemohl byste to prosím vás vykoumat, když toho tady máte tolik? :) děkuji za odpověď (pokud nějaká bude) a přeji dobrý den

agolutin

(Tereza Remešová z mymagicgarden.net , 9. 5. 2010 12:22)

Záleží na lékaři a na tom, jak dlouho se snažíte o miminko. Po embolii v tak mladém věku se většinou vyšetří krev na srážlivost a různé mutace a nemoci, které mohou vyšší srážlivost způsobovat.
Jednou z nich jsou třeba antifosfolipidové protilátky, které mohou způsobit vyšší tendenci ke srážení a i problémy s otěhoteněním.
takže určitě je vhodné mít tato vyšetření hotová. když je to čisté, není důvod nepočít a pak se dává jeden rok páru, aby počal (normálně šance otěhotnět během jednoho cylu je 16%). Pokud se po roce nevede, tak už je to na poradnu reprokuční medicíny.

jste mladá, takže nějaké prodlení nehrozí. kdybyste měla další dotazy, najdete mne na mých stránkách (jsem se zavítala poprvé:-)

odpovědí na vše možné předešlé

(Tereza z mymagicgarden.net , 9. 5. 2010 12:16)

hCG
Hodně vysoké hCG je u choriokarcinomu, ale nepíšete v jakých jednotkách je dané množství. Choriokarcinom je jakoby nádor placenty (respektive trofoblastu)a může být schovaný pod normálním těhotenstvím. Ale ve vašem případě mám málo info, zeptejte se víc svého lékaře ( ikdyž po 4 měsícíh už to máte asi vyřšené:-)

těžké ruce
Nemusí být vše jen od přechodu... skonzultujte se svým lékařem i případnou neurologickou etiologii (příčinu).

dysfce žlutého tělíska
jde o slabost tělíska, které má produkovat progesteron, kterým zajistí těhotenství (jeho začátek). U starších žen (v rámci věku na děti) je to běžné a s věkem se toto procento zvyšuje. Neznamená to však, že všechny vaše cykly jsou defektní a otěhotnět nemůžete. Znamená to, že některé cykly máte slabší žluté tělísko a těhotenství skončí. Ale otěhotnět můžete, může to jen déle trvat než u 25 letých žen.

PCOS

(Natalie, 5. 5. 2010 10:19)

Dobrý den. Pro všchny, co to nevědí je PCOS=syndrom polycistických ovárií. Menstruovat jsem začala až ve 12. roce, ale od té doby mě provázejí také příznaky výše zmíněného syndromu. Nadměrné ochlupení, extrémní přibírání na váze, vypadávání vlasů, a v mém případě velmi silná, dlouhá a nepravidelná menstruace. S maminkou jsme si mysleli, že se to po pár letech srovná, ale potíže přetrvávají. MOje menstruace trvá od 10 do 15/16 dní a objevuje se znovu po 2 - 3 týdnech. Prvních 5 dnů je velice bolestivých. Nyní je mi 20 a až teď se to začalo řešit vážněji. Hlavně po tom co mi praskla žilka v oku a jedna moc hodná paní doktorka (tvrdila, že v mém věku by mi neměly praskat žilky v čočce a všimla si i mé nadváhy a ochlupení) mě doporučila k paní profesorce u Apolináře v Praze, která se na tento syndrom specializuje. (Bohužel se tam dostanete na doporučení jen od doktora.) Prozatím ochlupení řeším tak, že si ho depiluji, nic jiného se dělat nedá.
Pokud chcete o tom to syndromu vědět více, hledejte na internetu pod PCOS.

přechod

(alena, 4. 5. 2010 20:51)

Dobrý den,
prosím o radu, je mi 46 let a mám 2 měsíce potíže s rukama, po mnoha krevních testech, které byly negativní, se zdá, že by se mohlo jednat o začínající přechod,je možné pociťovat unavené a těžké paže v této souvislosti?
Děkuji.

žluté tělísko

(Hanka, 6. 4. 2010 13:47)

Dobrý den, chceme ještě miminko, je mi 40 let a zjistili mi trochu sníženou funkci žlutého tělíska, mám ještě šanci otěhotnět? Děkuji, hezký den.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43

následující »