Jdi na obsah Jdi na menu
 


První krokem v mé práci bylo stanovení tématu. Tento zdánlivě jednoduchý úkol se poněkud zkomplikoval, když jsem zjistil jak obsáhlé téma jsem si vybral. Témat se nabízelo víc než dost a já se nemohl rozhodnout. Konečná volba padla poměrně pozdě a termín odevzdání již klepal na dveře.

Tématem této práce se stal endokrinní systém člověka jako celek, snaha popsat jej co nejsrozumitelněji a přiblížit jeho fungování co nejširší veřejnosti.

V teoretické části jsem se zaměřil na komplexní pochopení všech funkcí žláz s vnitřní sekrecí a jejich hormonů. Pokusil jsem se objasnit nejčastěji se objevující pojmy související s endokrinními žlázami a doložit je na konkrétních příkladech.

V další, praktické části, jsem se zaměřil na využití mé práce. Výsledkem mého úsilí by měla být počítačová prezentace, sloužící jako učební pomůcka nejen na gymnáziu v Říčanech, kde již sedmým rokem studuji. Chtěl bych v ní shrnout všechny informace a zajímavou cestou je podat hladovým mozkům studentů. Na požádání ji zašlu na váš e-mail.

Celou práci jsem zpracovával na domácím počítači s použitím sady Microsoft Office 2003.

Užíval jsem jen ověřené zdroje a články renomovaných autorů, internet dobře posloužil při hledání obrázků.